arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Lojërat më të mira online ruletë për lojtarët shqiptarë

Luaj për para në kazinove më të mira!

 • 1
  22Bet
  5/5
  Pranon lojtarë AL
  Bonus 100% deri në 300 euro
  Wager x50
  Lojëra me ruletë 100+
  Kazino live true
  Menyra pagese
  • visa
  • mastercard
  • skrill
  • neteller
  • bitcoin
  • jeton
 • 2
  Betwinner
  4.9/5
  Pranon lojtarë AL
  Bonus 100% deri në 300 euro
  Wager X28
  Lojëra me ruletë 140+
  Kazino live true
  Menyra pagese
  • sticpay
  • airtm
  • ecopayz
  • neteller
  • bitcoin
  • litecoin
  • visa

Është e rëndësishme të vëzhgojmë disa aspekte specifike të kazinove në internet për të kuptuar nëse ato janë të besueshme dhe nëse vërtet ofrojnë lojëra nga furnizuesit e audituara nga autoritetet ndërkombëtare të njohura në tregun e lojërave në internet. Ekipi ynë i ekspertëve ka testuar dhe ka marrë parasysh shumë kritere për të vlerësuar kazinot në Shqipëri si, për shembull:

 • Besueshmëria e faqes

  Një faqe e besueshme duhet të ketë licencën e operimit dhe politikën e privatësisë që është e qasshme, dhe gjithashtu të jetë e përkthyer në gjuhën shqipe. Në mesin e organeve të licensimit dhe njohjes ndërkombëtare për cilësinë e tyre janë Autoriteti i Lojërave të Malta-s, qeveria e Curaçaos dhe Komisioni i Lojërave të Mbretërisë së Bashkuar.

 • Shumëllojshmëria e lojërave

  Është e rëndësishme që një kazino të ketë në dispozicion lojëra të ndryshme për lojtarët e tyre. Larg shumëllëkut të llojeve të lojërave, është e rëndësishme që të ofrohen edhe variacione të njëjtë të një loje. Në rastin e ruletës, një kazino i mirë ofron mundësi për të luajtur me RNG, live, në modalitetin demonstrues, ruletë online me para të vërteta, dhe opsione të tjera.

 • Oferta bonus cilësore

  Ne i analizojmë me detaje informacionet jo vetëm për bonuset e mirëseardhjes, por edhe për promovimet e tjera që janë në dispozicion në kazinot në internet, qoftë ato të përqendruara në lojëra të veçanta, turne, ture falas dhe madje edhe programe besnikërie. Larg vlerës së ofruar, ekipi ynë gjithashtu ka verifikuar termat dhe kushtet e promovimeve.

 • Lehtësia e navigimit

  Duke vlerësuar kazinot në internet në Shqipëri, kemi zbuluar se shumë faqe ofrojnë një navigim të lehtë për lojtarët e tyre. Duke pasur menu të lehta për t'u qasur, seksione të përkthyera në gjuhën shqipe, ose filtrues që ndihmojnë në kërkimin e lojës së preferuar, ne kemi provuar dhe vlerësuar cilat kazino ofrojnë një platformë të lehtë për të luajtur ruletë në internet.

 • Asistenca në dispozicion

  Nëse keni pyetje në lidhje me ofertat, mënyrën e lojës, depozitimin, tërheqjen, dhe mundësi të tjera, është shumë e rëndësishme të keni një asistencë në dispozicion në gjuhën shqipe dhe e qasshme, dmth që të jetë në linjë kur ju të keni nevojë për ndihmë. Dhe kjo aspekt gjithashtu është marrë parasysh nga ekipi ynë për të vlerësuar kazinot në internet më të mira.

Mirë se vini në Roulette77. Jemi destinacioni final për të gjitha nevojat tuaja në lidhje me lojërat e ruletës në internet. Faqja jonë merr qindra vlerësime nga lojtarët tanë që shpjegojnë përvojat e tyre në platformat që kanë testuar për të bërë lojën e ruletës që sjell para sa më të këndshme dhe të sigurt të mundshme.

Në Roulette77, ne kuptojmë se është e rëndësishme të mësoni versionet e ndryshme të ruletës përpara se të filloni të luani. Kjo është arsyeja pse ofrojmë një zgjedhje të gjerë lojërash rulete në modalitetin demonstrues, për t'ju mundësuar të provoni variantet e ndryshme pa investuar para të vërteta, falas. Ne besojmë se kjo ju lejon lojtarëve të përfitojnë maksimumin nga përvoja e tyre në lojë. Përveç kësaj, Roulette77 ofron një bibliotekë të gjerë të analizave të thellësuar mbi kazinot në internet, si dhe artikuj të hollësishëm mbi metodat e pagesës, bonuset dhe shumë të tjera për të luajtur ruletë online me para të vërteta.

Ne ofrojmë të gjitha informacionet që ju nevojiten për të marrë vendimet më të mira të mundshme kur vjen puna te lojërat e fatit në internet. Prandaj, shikoni dhe filloni udhëtimin tuaj të lojërave në Shqipëri sot!

Metodat e Depozitimit

Si lojtar i ruletës në Shqipëri, është e rëndësishme të kushtojmë vëmendje metodave të disponueshme të bankës që mund të përdoren për të bërë depozita dhe tërheqje. Para se të luani, sigurohuni të zbuloni cilët procesorë të pagesave janë të pranueshëm nga faqja e kazinos. Për lojtarët e Ruletës Online në Shqipëri, ka një shumëllojshmëri metodash të bankës që mund të përdoren për të përfituar nga ruleta në internet.

Këto metoda bankare përfshijnë:

 • Transferimi bankar: Përmes transferimeve bankare, lojtarët mund të dërgojnë paratë drejtpërdrejt nga llogaritë e tyre bankare në faqen e kazinos për të luajtur ruletë me para të vërteta në internet.
 • Kartat e kreditit: Kartat e kreditit gjithashtu janë metoda të pranuara gjerësisht në Shqipëri, duke lejuar lojtarët të bëjnë depozita dhe tërheqje pa komplikacione kur fitojnë para.
 • Portofollet elektronike (E-Wallets): Lojtarët në Shqipëri mund të përdorin portofollet elektronike për të bërë depozita dhe tërheqje, si PayPal, Skrill dhe Neteller.
 • Kriptovalutat: Kriptovalutat si Bitcoin, Ethereum dhe Litecoin ofrojnë lojtarëve shqiptarë më shumë fleksibilitet dhe privatësi për të bërë depozita dhe tërheqje, që mund të shndërrohen lehtësisht në Euro.

Kazinot në internet janë një mënyrë fantastike për lojtarët të argëtohen me lojërat e tyre të preferuara pa dalur nga komoditeti i shtëpive të tyre. Megjithatë, para se të regjistroheni në një kazino, është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për termat dhe kushtet e rëndësishme që mund të aplikohen. Këto termat dhe kushtet përfshijnë kohën e tërheqjes, limitet minimale të depozitës, limitet e depozitës dhe tërheqjes dhe disponueshmërinë e bonusit të kazinos.

 • Visa
 • Mastercard
 • Bitcoin
 • Tether
 • Paysafecard
 • Skrill
 • Neteller
 • Ethereum
 • Astropay

Kufijtë e mënyrave të pagesave

Më poshtë shihni disa nga termat dhe kushtet e rëndësishme që duhet të vini re kur bëni një depozitë në një kazino në internet:

 • Koha e tërheqjes

  Koha që merr që të kryhet një tërheqje varet nga kazinoja me të cilën po merreni dhe metoda e pagesës që po përdorni. Në përgjithësi, portofollet elektronike kanë tendencë të jenë metodat më të shpejta të pagesës, ndërsa kartat e kreditit dhe debiti mund të zgjasin nga dy deri në shtatë ditë të punës.

 • Depozita minimale

  Para se të bëni një depozitë, është e rëndësishme të dini çfarë është shuma minimale e kërkuar. Kjo shumë mund të ndryshojë shumë nëpër kazino dhe, zakonisht, është e treguar qartë në termat dhe kushtet.

 • Limitet e depozitës dhe tërheqjes

  Edhe pse shumica e kazinove ofrojnë depozita pa kufizime, është mirë të vëreni se disa kazino mund të kenë kufizime për metoda të caktuara të pagesës. Është e rëndësishme të kontrolloni përsëri metodën e pagesës që po përdorni për të siguruar që kualifikohet për vlerën e depozitës që dëshironi të bëni. Gjithashtu, është mirë të jeni të vetëdijshëm për çdo kufizim të tërheqjes që vendoset nga kazinoja në internet në fjalë.

Klasifikimi i lojërave të ruletës në linjë

Duke vëzhguar lojërat e ndryshme të ruletës në linjë, do të kuptoni se ato nuk janë të të njëjtave. Në mënyrë të qartë, ruleta mund të ketë disa versione, megjithëse mbajnë të njëjtat rregulla të përgjithshme të lojës. Prandaj, që të mund të zgjidhni lehtësisht dhe të gjeni një lojë që i përshtatet ambicies tuaj, kemi organizuar këto opsione të ruletës në bazë të karakteristikave të ndryshme.

Ruleta në linjë sipas variantëve

Ruleta, një lojë kazinoje shumë e dashur, është një lojë basti që kërkon nga lojtarët të parashikojnë në cilën shtëpi do të rrëshqasë topi në rrotë. Lojtarët mund të bëjnë bastet në një numër të caktuar, një ndërvalë, hije ose çift/tek. Variantet më të zakonshme të ruletës në kazino janë ruleta amerikane, evropiane dhe franceze. Varësisht nga loja, mund të ketë disa ndryshime në dizajnin e rrotës dhe tavolinës, në rregullat e bastit dhe në llojet e bastit.

 • Ruletë Europiane

  Ky lloj loje ofron mundësitë më të shumta të bastit që mund të gjenden në shumë kazino në linjë. Ka bastet e brendshme dhe ato të jashtme me shumë probabilitete, që ju japin më shumë fleksibilitet. Shumica e lojërave të ruletës me para të vërteta përdorin këtë rregull. RTP i saj është 97%.

 • Ruletë Franceze

  Ajo është e ngjashme me lojërat tradicionale amerikane ose evropiane, por ruleta franceze ka një shtesë të njohur si "la partage" ose "en prison", që mund të rrisë shanset e fitores së lojtarit në mënyrë të konsiderueshme. Luhet në një rrotë me zero të vetëm me 37 copa të ndryshme, të numeruara nga 0 deri në 36. RTP i kësaj modaliteti është më i lartë, por mund të ndryshojë midis 97% dhe 98,65%.

 • Ruletë Amerikane

  Nëse versioni evropian i ruletës ofron 37 numra, ai amerikan shkon më tej duke shtuar një zero dyfish të shtuar. Kjo shton një opsion tjetër basti në lojë dhe gjithashtu rrit bastet, prandaj përgatituni për një dozë ekstra emocioni dhe një RTP më të ulët, 94,74%.

Variacion Buzë shtëpie RTP Numrat Zero
Ruletë evropiane 2.70% 98.30% 37 1
Ruletë Amerikane 5.26% 94.74% 38 2
Ruletë franceze 1.34% 98.65% 37 1
Mini Ruletë 3.85% 96.15% 13 1

Varianta evropiane e ruletës është forma më popullore e lojës, e ndjekur nga versioni francez dhe pastaj nga ai amerikan. Megjithatë, përveç tre opsioneve të zakonshme, ka shumë variante eksotike dhe unike. Variantet janë shumë të ndryshme njëra nga tjetra - ose për shkak të rregullave të sapo vendosura ose për ndryshime radikale në rregullat ekzistuese:

 • Ruleta Mini - Ky version kërkon më shumë strategji dhe mendim, pasi ka më pak numra për të parashikuar. Ruleta Mini ka një strukturë të përgjithshme me 12 numra, me një zero, dhe ofron shanse të mëdha për çmime të mëdha. Përgjithësisht, RTP i Ruletës Mini është 96,15%.
 • Ruleta me dy topa - Ruleta me dy topa është një lloj i veçantë i ruletës amerikane që përfshin lojën me dy topa. Dy topat biejnë në dy numra të ndryshëm, duke i dhënë lojtarit dy shanse për të fituar. Lojtarët mund të bëjnë bastet në të dy topat në të njëjtën kohë ose të zgjedhin njërën nga to. Ndryshe nga çdo lloj tjetër rulete, varianta me dy topa përfshin opsione shtesë basti që lejojnë lojtarët më të strategjikëve të maksimizojnë fitimet e tyre. Loja është sfiduese, emocionuese dhe jashtëzakonisht e shpërblueshme. Me një RTP më të lartë, 97,30%, është një nga më të preferuarat e shumë lojtarëve.
 • Ruleta me shumë rrota - Ruleta me shumë rrota është një version unik dhe argëtues i lojës tradicionale të ruletës. Kjo variantë e ruletës paraqet jo një rrotë, por deri në 8 rrota që rrotullohen në të njëjtën kohë! Lojtarët kanë mundësinë të bëjnë bastet në shumë rrota ose vetëm në një, që u jep një nivel shtesë kontrolli dhe fleksibiliteti përvojës së tyre të lojës. Kjo modalitet ka gjithashtu RTP 97,30%, të njëjtën si ruleta me dy topa, që është një avantazh i madh.Përdorni opsionin për të luajtur në modalitetin demonstrativ krejtësisht falas për të vlerësuar dhe provuar çdo lloj loje.

Klasifikimi sipas RNG (3D) ose ruletës në drejtpërdrejtë

Duke luajtur ruletë në linjë me para të vërteta, një faktor që duhet të merret në konsideratë është kush është nga ana tjetër. Nëse ruleta është e kodifikuar digjitalisht, kjo do të tregojë se jeni në sistemin e kompjuterit dhe këto lojëra njihen si "ruleta 3D" për shkak të seteve të rezultateve të gjeneratorit të numrave të rastësishëm (RNG). Nga ana tjetër, është gjithashtu e mundur të keni një përvojë më realiste duke zgjedhur një sesion transmetimi në drejtpërdrejtë që përfshin një krupier të vërtetë.

Në këtë drejtim, atmosfera është shumë më e ngjashme me atë të një kazinoje të zakonshme. Pavarësisht nga versioni i zgjedhur, lehtësia e lojës në linjë me para të vërteta shoqërohet me rregulla të njëjta loje dhe një mundësi të njëjtë për sukses, dhe luajtja e ruletës falas në linjë është një mënyrë e mirë për të bërë testet tuaja, të gjitha pa regjistrim dhe pa shkarkuar asgjë.

Lojërat më të mira të ruletës 3D

Modaliteti demo mund të ofrojë një mundësi për të provuar lojërat RNG falas. Kjo lojë falas e ruletës në linjë bëhet me një bilanc të simuluar, duke mos lejuar që bastet e vërteta të bëhen ose që fitimet të merren në ruletën e bastit për të fituar para. Megjithatë, nuk bëhen asnjë ndryshim në vetë lojë. Nëse dëshironi të rritni njohuritë tuaja për rregullat, të provoni strategjitë ose thjesht të argëtoheni, provoni njërën nga lojërat tona falas. Nuk është e nevojshme të shkarkoni, funksionon në çdo pajisje me një shfletues web dhe pa nevojën për të dërguar të dhëna personale ose për të regjistruar një llogari. Bëni zgjedhjen tuaj tani dhe argëtohuni!

Lojërat më të mira të ruletës 2024

Software
Zgjidhni software
Variantet
Zgjidhni variacionin
Kufijtë e basteve
Zgjidhni kufijtë
Rendit sipas
Rendit sipas
Kërko
Roulette77 Software
Roulette77
5.0
$ 1 - ∞
European Roulette
Luaj në Kazino
Roulette77 Software
Roulette77
5.0
$ 1 - ∞
American Roulette
Luaj në Kazino
Netent Software
Netent
5.0
$ 0.1 - 5000
Advanced Roulette
Luaj në Kazino
Playtech Software
Playtech
4.5
$ 0.1 - 10000
Mini Roulette
Luaj në Kazino
Gaming1 Software
Gaming1
5.0
$ 1 - 800
Vip American Roulette
Luaj në Kazino
Gaming1 Software
Gaming1
5.0
$ 0.1 - 80
European Roulette
Luaj në Kazino
CasinoWebScripts Software
CasinoWebScripts
3.5
$ 5 - 25000
3D American Roulette
Luaj në Kazino
InBet Games Software
InBet Games
4.0
$ 10 - ∞
Live Roulette
Luaj në Kazino
EvoPlay Software
EvoPlay
4.0
$ 0.1 - 500
European Roulette
Luaj në Kazino
EvoPlay Software
EvoPlay
4.0
$ 1 - 100
American Roulette
Luaj në Kazino
One Touch Software
One Touch
4.5
$ 1 - 100
Classic Roulette
Luaj në Kazino
Nucleus Gaming Software
Nucleus Gaming
4.5
$ 1 - 100
Zoom Roulette
Luaj në Kazino
Lojëra ruletë të testuara
Lojë Software Limitet Veçori
Quantum Roulette Playtech $0.1-5 000 Shumëzues deri në x500
First Person Roulette Evolution $0.2-2 000 Simulimi 3d i ruletit live
Golden Chip Roulette Yggdrassil $0.1-1 000 Numrat e vetëm paguajnë x10-x500
Mini Roulette Playtech $0.1-1 000 12 numra në timon

Lojërat më të mira të ruletës në drejtpërdrejtë

Luajtja e ruletës në drejtpërdrejtë në linjë kërkon para të vërteta - nuk mund të bëhet në modalitetin demo. Ajo që jetojnë në Shqipëri mund të lexojnë vlerësimet në faqen tonë dhe të kërkojnë titujt e preferuar të ruletës me krupier të drejtpërdrejtë. Këto lloje lojrash mund të rrisin fitimin tuaj disa herë. Tabela të pasuruar në mënyrë të konsiderueshme krahasuar me versionet tipike, tabelat në drejtpërdrejtë gjithashtu ofrojnë emocion shtesë. Para se të vendosni fiksat tuaja, mund të jetë e mençur të provoni lojërat e simuluar të ruletës për të identifikuar cilat opsione janë më të përshtatshme për ju dhe të shihni cilat teknika funksionojnë dhe cilat nuk funksionojnë.

 • Double Ball Roulette

  Kufijtë e basteve: $0.2-1 000
  Bonus: 100% deri në 300 EUR
  Bashkohu me lojën
 • Grand Roulette

  Kufijtë e basteve: $0.2-1 000
  Bonus: 100% deri në 300 EUR
  Bashkohu me lojën
 • Blaze Roulette

  Kufijtë e basteve: $0.1-5 000
  Bonus: 100% deri në 300 EUR
  Bashkohu me lojën
 • Mega Roulette

  Kufijtë e basteve: $0.1-5 000
  Bonus: 100% deri në 300 EUR
  Bashkohu me lojën
Lojëra ruletë të testuara
Lojë Software Limitet Veçori
Lightning Roulette Evolution $0.5 - 5 000 Shumëzues x50-x500
Gold Bar Roulette Evolution $0.1 - 5000 Shufra ari si shumëzues x88
Mega Roulette Pragmatic $0.5 - 10000 Shumëzues x50-x500
Immersive Roulette Evolution $0.1 - 4000 Përsëritje e ngadaltë e uljes së topit
Instant Roulette Evolution $0.2 - 10000 12 rrota; kohë të pakufizuar për baste
VIP Roulette Evolution $1 - 10000 Tavolinë për lojtarët VIP

Klasifikimi sipas ofruesve të softuerit

Në përgjithësi, lojërat e ruletës në linjë, lojërat më të mira vijnë nga studio të caktuara. Cilësia e këtyre lojërave është ndikuar në mënyrë të konsiderueshme nga zhvilluesit më të mirë, duke krijuar kështu një mënyrë tjetër për të klasifikuar lojërat e ruletës (3D ose në drejtpërdrejtë). Për shumicën e botës së ruletës në linjë, studio të tilla zhvillojnë lojërat që ofrohen lojtarëve në faqet e kazinove në bashkëpunim. Është interesante të vërehet se rrallë këto lojëra zhvillohen nga vetë faqet e kazinove. Në vend të tyre, lojërat e ruletës prodhohen nga një kompani softueri ose transmetohen në drejtpërdrejtë nga një studio, disa prej tyre me aplikacion të tyre të veçantë.

 • Evolution
  Evolution

  Evolution është një ofrues kryesor i lojërave në industrinë e kazinove me një zgjedhje të madhe të lojërave të ruletës në linjë, i njohur për softuerin e tij të fundit. Lojërat e tyre ofrojnë karakteristika vizuale dhe auditive të shkëlqyera, si dhe shumë mundësi të tjera dhe sigurojnë shumë shtresa të sigurisë, duke garantuar një lojë të sigurtë, të drejtë dhe të përgjegjshme. Lojërat e famshme të ruletës nga ky operator janë Lightning Roulette dhe Auto Live Roulette.

 • Playtech
  Playtech

  Playtech është një ofrues tjetër kryesor i lojërave, i njohur për softuerin e tij të besueshëm të kazinosë në linjë, së bashku me një gamë të gjerë të lojërave të ruletës në linjë, nga variantet standarde deri te ato më të avancuara. Të gjitha lojërat janë në përputhje me standardet më të larta të sigurisë në industrinë, duke garantuar një përvojë loje të sigurtë dhe të drejtë, me një ndërfaqe të shkëlqyeshme të ruletës në drejtpërdrejtë në linjë. Playtech është i njohur për Quantum Roulette-në e tij.

 • Pragmatic Play
  Pragmatic Play

  Pragmatic Play është një ofrues i shpejtë rritje i iGaming, i njohur për teknologjinë e tij inovative dhe immersive të dealerit në drejtpërdrejtë. Lojërat e tyre të ruletës në linjë prezantojnë grafikë sofistikuar dhe të gjitha opsionet e nevojshme për të krijuar një përvojë të këndshme që rivalizon me realen. Mega Roulette është më e njohura nga ky operator.

 • Authentic Gaming
  Authentic Gaming

  Authentic Gaming ofron një zgjedhje të nivelit të lartë të zgjidhjeve të kazinosë në drejtpërdrejtë, duke përfshirë një gamë të madhe lojërash të ruletës në linjë. Të gjitha këto lojëra ofrojnë transmetime video premium me një tranzicion gradual drejt një mjedisi loje virtual i angazhueshëm dhe emocionues me para të vërteta. Ruletat më të njohura të tyre janë Live Roulette, që është në drejtpërdrejtë, dhe Grand Roulette.

 • Skywind
  Skywind

  Skywind është një studio e suksesshme e lojërave, e angazhuar në krijimin e përmbajtjes tërheqëse. Ata kanë një shumëllojshmëri lojërash të ruletës në linjë me karakteristika vizuale të shkëlqyera dhe atmosferë tërheqëse, së bashku me teknologji të avancuar të kodifikimit për të siguruar sigurinë dhe privatësinë e të dhënave dhe transaksioneve të lojtarëve. Loja e tyre e ruletës autoriale është Atom Roulette, e cila gjithashtu ka një variacion quajtur Red Atom Roulette.

Klasifikimi sipas kufijve të bastimit

Ruleta në linjë ka një gamë të gjerë të kufijve të bastimit që mund të merren në konsideratë. Nga kufijtë e tavolinës deri te bastet, mund të ketë disa kufizime për ruletën për të fituar para. Si rezultat, është e mundur të klasifikohen lojërat në dy kategori kryesore: bastime të ulëta dhe bastime të larta.

Ruleta në linjë me bastime të larta (njohur si High Rollers)

Klasa virtuale e ruletës në linjë është më shumë për lojtarët e mëdhenj, ata që kanë tendencë të jenë më guximtarë në bastet e tyre, çka do të thotë që kufijtë për këtë fillon rreth 1000 EUR. Përveç kësaj, rregullat dhe shanset për të fituar mbeten të njëjta, por bastet do të jenë më të mëdha, duke çuar në çmime më të mëdha. Megjithatë, kjo gjithashtu mund të do të thotë kosto më të larta nëse nuk keni sukses.

Ruleta në linjë me bastime të ulëta

Ky lloj loje kazinoje ruletë në linjë është më i përshtatshëm për lojtarët më casual që "luajnë të sigurt". Prandaj, ka një kufi më të ulët për bastimin minimal, duke mundësuar bastime të vogla, si për shembull 1 euro. Megjithëse pagesa mund të jetë e kufizuar, humbjet tuaja gjithashtu do të jenë të kufizuara.

Gaming1 Software
Gaming1
5.0
$ 0.1 - 80
European Roulette
Luaj në Kazino
EvoPlay Software
EvoPlay
4.0
$ 0.1 - 500
European Roulette
Luaj në Kazino
Gaming1 Software
Gaming1
5.0
$ 0.1 - 80
American Roulette
Luaj në Kazino
WorldMatch Software
WorldMatch
5.0
$ 0.1 - 70
French Roulette HD
Luaj në Kazino

Legaliteti i Ruletës Online në Shqipëri

 • Ruleta në linjë në Shqipëri është legale dhe mund të luajë në forma të ndryshme të kazinove në internet.
 • Qytetarët e Shqipërisë duhet të jenë të moshës së zakonshme legale për të luajtur ruletë në internet, që është 18 vjeç.
 • Në Shqipëri, kazinotë janë të paligjshme në territorin e vendit, por lojtarët ende kanë mundësinë të luajnë ruletë në kazinove me licencë ndërkombëtare.
 • Lojtarët mund të luajnë në kazinove me licencë ndërkombëtare, të cilat mund të jenë të licencuara nga autoritetet e njohura ndërkombëtare si Curaçao eGaming dhe Malta Gaming Authority (MGA).
 • Licencat ndërkombëtare si Curaçao dhe MGA ofrojnë siguri dhe besueshmëri për lojtarët, duke garantuar që operatoret janë nën mbikëqyrjen e autoriteteve të licencimit dhe respektojnë standarde të larta të sigurisë dhe drejtësisë.
 • Lojtarët duhet të konsiderojnë të luajnë vetëm në kazinove me licencë ndërkombëtare të njohura për të siguruar një përvojë të sigurt dhe besnike në luajtjen e ruletës në internet.
 • Është e rëndësishme të kuptoni dhe të respektoni rregulloret dhe kushtet e çdo kazinoje në internet përpara se të filloni të luani ruletë në internet.

Fakte interesante për ruletën online në Shqipëri

 • infografic online roulette players

  Shumica e lojtarëve të ruletit në internet janë të moshës 24-35 vjeç dhe përbëjnë 25%

 • infografic online roulette players

  70% e lojtarëve të ruletit online në Shqipëri janë meshkuj, 30% - femra

 • infografic online roulette players

  Shumica e kumarxhinjve shqiptarë preferojnë kazinotë online në offshore

 • infografic online roulette players

  Në Shqipëri, të ardhurat në tregun e lojërave të fatit Online parashikohen të arrijnë në 85.63 milionë dollarë në vitin 2023

 • infografic online roulette players

  Shumica e lojtarëve të ruletit në Shqipëri preferojnë versionin e vetëm zero të lojës

 • infografic roulette77

Rregullat e Lojës

Ruleta duket e ndërlikuar, por nuk është e tillë. Megjithëse tryeza mund të duket paksa shqetësuese në fillim, ajo mbulon vetëm bastet ekzistuese dhe kombinimet e ndryshme të tyre. Pak rëndësi ka nëse luani falas apo për para të vërteta, rregullat mbeten pothuajse të njëjta. Së pari, janë disa komponentë që ju duhet t’i njihni për të filluar një lojë. Ato përfshijnë:

 • Rrotullën
 • Tryezën
 • Topin
 • Çipsat
 • Krupierin
roulette table

Roli i krupierit mund të zëvendësohet nga një softuer, i cili do të automatizojë lojën për ju dhe madje do t’ju kursejë kohë kur luani kundër kazinosë. Tani, për të luajtur me të vërtetë ruletë online, duhet të ndiqni këto hapa:

 1. Të zgjidhni një version të lojës që ju pëlqen
 2. Të vendosni bastin tuaj, ose kombinimin e basteve
 3. Topi do të rrotullohet duke shpallur fituesit
 4. Fituesit mund të mbledhin fitimet e tyre
 5. Një raund i ri fillon dhe vendosen baste të reja

Ju do të vëreni se në çdo lojë ka kufij të tryezës që përcaktojnë bastin minimal dhe maksimal që mund të vendosni. Ndërkohë, do të shihni gjithashtu se ka shumë kombinime të disponueshme të basteve që mund të vendosni. Thjesht referojuni tryezës për të parë se ç’do të thotë secili bast. Nëse dëshironi që fillimisht ta testoni një bast, thjesht mund të zgjidhni një ruletë online falas dhe më pas të kaloni në lojën për para të vërteta.

Bast Pagim Shans (europiane & franceze) Shans (amerikane)
Straight up 35:1 2,70% 2,60%
Split 17:1 5,40% 5,30%
Street 11:1 8,10% 7,90%
Corner 8:1 10,80% 10,50%
5 numra 6:1 - 13.20%
Six Line 5:1 16,20% 15,80%
Column 2:1 32,40% 31,60%
Dozen 2:1 32,40% 31,60%
Even/Odd 1:1 48,60% 47,40%
Red/Black 1:1 48,60% 47,40%
High/Low 1:1 48,60% 47,40%

Funksione të veçanta në ruletën në internet

Në kazinotë fizike, loja e ruletës mund të jetë pak e komplikuar. Megjithatë, duke luajtur në internet, keni qasje në shumë bonus dhe oferta. Përveç kësaj, shmangni turmën dhe zhurmën e këtyre ambienteve fizike. Me ruletën në internet, shijoni rehatinë e luajtjes në shtëpinë tuaj të vet. Të gjitha avantazhet e tjera - si mundësia e njëjtë për të fituar dhe avantazhet e bonusit - janë përfshirë në lojën e ruletës.

 • Ripetim

  Ky është një funksion që lejon përdoruesin të përsërisë saktësisht bastet që bëri në raundin e mëparshëm.

 • Pastroni Bastet

  Ky është një funksion që lejon përdoruesin të pastrojë të gjitha bastet (por jo fitimet) nga tabela. Loja e ruletës në internet ka këto lehtësi...

 • Kthehu prapa

  Ky është një funksion që lejon përdoruesin të tërheqë një bast që ka bërë, duke i dhënë mundësinë të provojë përsëri ose të ndryshojë mendim. Bastimi i dyfishtë: Ky është një funksion që lejon përdoruesin të dyfishojë vlerën e bastit të tij.

 • Luajtje automatike

  Ky veprim automatik vazhdon të bëjë bastime automatikisht deri sa lojtari ta ndërpritë ose deri sa të arrihet numri paracaktuar i rrotullimeve.

 • Bastet e preferuara/Ruaj bastet

  Ky është një funksion që lejon përdoruesin të ruajë bastet e tij të preferuara dhe t'i luajë me shpejtësi.

 • Statistikat e numrave të ftohtë/ngrohtë

  Ky është një funksion që tregon numrat e ftohtë dhe të ngrohtë gjatë lojës. Ai përfshin numrin e herëve që një numër është rrotulluar dhe frekuencën e tyre.

Udhëzime dhe mjetet e dobishme

Për ata që dëshirojnë të bashkohen me radhët e lojtarëve profesionistë, udhëzuesi ynë mbi si të luani ruletë në internet është pikënisja perfekte. Do ta konsideroni si një burim të madh të njohurive, duke ofruar udhëzime dhe këshilla për të gjitha aspektet e lojërave të ruletës që sjellin para të vërteta. Leximi i udhëzimeve tona të gjera, pa dyshim, do t'ju ndihmojë të maksimizoni shanset tuaja për të fituar fitime dhe minimizuar humbjet tuaja.

 • icon strategies
  Strategjitë e provuara

  Këtu do flasim për disa strategji të provuara dhe të verifikuara për të përmirësuar ose rritur shanset e një lojtari për të fituar në ruletën në internet. Këto strategji të provuara mund të përfshijnë sisteme të ndryshme, kufijtë e bastimit, progresionet dhe modele të paracaktuara dhe metoda të tjera të lojës.

  Tregoj më shumë
 • icon rules
  Rregullat e ruletës

  Këtu do shohim rregullat e lojës dhe atë që lojtari duhet të dijë për të luajtur me sukses. Do të trajtojë tema si plani i rrotullimit dhe tabelës, bastet dhe pagesat, kufizimet dhe shumë më tepër.

  Tregoj më shumë
 • icon tips
  Këshilla për lojë

  Ky artikull do të ofrojë këshilla për lojtarët që dëshirojnë të rrisin shanset e tyre për të fituar në ruletë. Do të trajtojë tema si menaxhimi i parave, zotërimi i bazave, përcaktimi i kufijve dhe kuptimi i probabiliteteve.

  Tregoj më shumë
 • icon odds-calculator
  Kalkulatori i probabiliteteve

  Si do të ishte një kalkulator shansesh për të përcaktuar probabilitetin e rezultateve të caktuara në ruletë?

  Tregoj më shumë
 • icon payouts-calculator
  Kalkulatori i pagesave

  Këtu do të shohim si një lojtar mund të përdorë një kalkulator pagesash për të përcaktuar pagesën që mund të pritet të marrë për një grup të caktuar numrash në ruletë. Do të përfshijë një diskutim mbi mënyrën se si funksionon kalkulatori dhe si ta përdorni atë për të llogaritur me saktësi pagesat.

  Tregoj më shumë
 • icon games
  Vlerësimet e lojërave

  Për ata që kërkojnë analiza të ndryshme të lojërave të ruletës dhe kazinove në internet, kjo është artikulli më i mirë.

  Tregoj më shumë

5 këshilla të marrë parasysh kur luani ruletë në internet

 • Zgjidhni një lojë me avantazhin më të mirë të shtëpisë

  Siç shpjeguam më parë, ka ndryshime të ndryshme të ruletës në dispozicion, dhe një matës që duhet të konsideroni kur zgjidhni lojën tuaj të preferuar është avantazhi i shtëpisë, ose house edge. Ky të dhënat do t'ju tregojë se çfarë avantazhi ka kazinoja në të cilën po luani në lojën që keni zgjedhur. Sa më i ulët është ky vlerë, aq më mirë për ju. Lojërat si ruleta franceze dhe evropiane kanë më pak avantazh të shtëpisë krahasuar me ruletën amerikane, për shembull. Sepse ruleta amerikane ka 38 numra ku topi mund të ndalet. Ndërsa ruleta evropiane dhe franceze kanë 37 numra që mund të tërhiqen.

 • Kushtojini vëmendje të madhe termave dhe kushteve promocionale

  Kur zgjidhni një kazino në internet, është shumë e rëndësishme të kontrolloni ofertën që është në dispozicion për klientët e rinj. Por, më shumë se vlera, është thelbësore të kontrolloni rregullat që ju lejojnë të tërhiqni fitimet tuaja. Elementë si vlera e kërkuar e rollover-it, afati për plotësimin e kushteve dhe kontributi i lojërave janë shumë të rëndësishme për t'u njohur me ta dhe zgjedhur promovimin më të mirë në një kazino të besueshëm.

 • Zgjidhni cashback më shumë se bonusin e mirëseardhjes

  Për të luajtur ruletë veçanërisht, bonusi cashback është shumë më interesant se oferta e depozitës së parë. Kjo sepse bonusi zakonisht kërkon një angazhim afatgjatë, ndërsa cashback është më i shpejtë dhe ju lejon të merrni kthimin e vlerës menjëherë sapo të plotësoni kërkesat e bastit promovues.

 • Bëni më shumë bastime të jashtme se të brendshme

  Siç treguam në lidhje me rregullat e ruletës, ka dy lloje bastimesh: të brendshme dhe të jashtme. Dhe është shumë më avantazhuese të bëni bastime të jashtme, sepse ato kanë më shumë mundësi për të sjellë kthim për ju, veçanërisht në afat të gjatë. Prandaj, preferoni bastimet e jashtme, por mos harroni të diversifikoni llojet e bastimeve dhe të provoni bastime të ndryshme në të njëjtin ruletë online.

 • Luani në ruleta me kufij të ulët

  Kur zgjidhni një ruletë online, preferoni ruleta që ofrojnë kufij të ulët për lojtarët e tyre. Pëfundimisht, kufiri i ulët do t'ju bëjë që të mos keni risk të madh kur bëni bastime në këtë lojë kazinoje online. Përveç kësaj, kufijtë e ulët janë më të përshtatshëm për strategjitë si Martingale dhe Fibonacci, për shembull, pasi kufizojnë vlerën maksimale që mund të bastohet.

FAQs

A është e ligjshme të luash ruletë online në Shqipëri?

Po, është e ligjshme të luash ruletë online në Shqipëri, por vetëm për subjektet të cilat janë të licensuara për të praktikuar aktivitetin e lojërave të fatit në vend. Që prej vitit 2018, Kuvendi i Shqipërisë ka aprovuar ligjin “Mbi Lojërat e Fatit”, i cili përcakton qartazi që lojërat online – duke përfshirë edhe ruletën online – lejohet të luhen në faqet zyrtare të internetit (web) të subjekteve të licensuara për kategorinë “Lojëra elektronike në distancë”. Ligji i përcakton “Lojëra elektronike në distancë” si lojërat e fatit online ku lojëtarët marrin pjesë nëpërmjet përdorimit të komunikimit në distancë, internetit, telefonit por pa u kufizuar vetëm në to.

A janë lojërat e kësaj faqeje të disponueshme edhe në versionin mobile?

Po, të gjitha lojërat që ju mund të gjeni në faqen tonë të internetit, janë të disponueshme edhe në versionin mobile. Juve ju mjafton vetëm që të zgjidhni lojën tuaj të preferuar, të zgjidhni versionin tuaj të preferuar të saj dhe ju do të keni mundësinë për ta luajtur në çdo kohë nga kompjuteri, tableti, si edhe nga celulari juaj. Është e rëndësishme që të mos harroni, që njësoj si në versionin e desktop, telefoni juaj duhet të jetë i lidhur me internet, në mënyrë që të keni akses dhe të keni mundësi për të luajtur lojërat tuaja të preferuara.

A është e mundur të luash ruletë live në modalitetin demo?

Jo, ju nuk e keni të mundur të luani ruletë live në modalitetin demo. Ky është një modalitet që është krijuar posaçërisht në elektronikën e konsumatorit, çka do të thotë që ju mund të shihni se si mund të zhvillohet një lojë ruletë online, e cila është luajtur më parë nga lojtarë të vërtetë, ose nga një softuer. Në këtë mënyrë, disa kazino online ju mundësojnë që të krijoni një ide tuajën rreth versioneve, rregullave dhe përfitimeve që mund të ketë një lojë, por modaliteti demo nuk ju lejon që të ndërhyni gjatë lojës së krijuar kryesisht për qëllime prezantuese.

Si mund të luash për para të vërteta?

Në faqen tonë të internetit, ju do të mund të gjeni vetëm lojëra në versionin demo. Për ta shprehur më qartë, një lojë demo është vetëm një pjesë e shpërndarë lirisht nga një video lojë. Zakonisht, versionet demo të lojërave lëshohen nga prodhuesi i lojës për të ndihmuar konsumatorët të krijojnë një ndjesi rreth lojës, para se të kenë mundësinë të vendosin nëse do të luajnë versionin për para të vërteta dhe / nëse do ta mbajnë atë. Nëse ju dëshironi të luani ruletë për para të vërteta, ju ftojmë që të ndiqni linqet e mësipërme për kazinotë e rekomanduara dhe të verifikuara.

Unë po krijoj varësi ndaj ruletës, çfarë duhet të bëj?

Nëse ju krijohet ndjesia që ruleta nuk është më thjesht një lojë argëtuese për ju, por është shndërruar në një varësi, ne ju ftojmë që menjëherë të ndërmerrni disa hapa konkrete për t’u çliruar prej saj. Ju nuk duhet të harroni, që ruleta është një lojë fati, dhe jo më kot është vendosur termi “lojë” në emërtimin e saj – pra, qëllimi i saj kryesor për ju, duhet të jetë për t’u argëtuar. Ne ju ftojmë që të vizitoni shërbimin e specializuar përkatës që do t’ju ndihmojë për të shpëtuar nga kjo varësi, duke klikuar në linkun si më poshtë: https://www.gamblingtherapy.org/